Úvodní strana

Střední školy

QR

Semináře

Na Mistrovské škole floristiky v Hradci Králové nabízíme v roce 2018/2019 pracovní floristické semináře pro všechny zájemce - začátečníci - pokročilí - mistrovská zkouška. Výuka je garantovaná Asociací branding designu. Vzdělávací pracovní semináře jsou vedené zkušenými mistry floristy a lektory Mistrovské školy floristiky a Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové, členy Asociace branding designu. Využíváme poznatků ze zahraničních sympózií, soutěží, výstav, seminářů, stáží, mistrovských floristických škol a odborné zahraniční literatury.

Přihlašovací online formulář na semináře zde...

Aktuální seminář

Zahájení floristického semináře v 10:00 v budově Mistrovské školy floristiky v Hradci Králové v parku Jiráskovy sady.

13. října 2018

ZAČÁTEČNÍCI:

Dušičková floristika.
Sušený materiál a trvanlivé materiály pro dlouhodobé dekorace. Různé typy věnců a dekorací pro vkusnou úpravu hrobů. Naučíme Vás, jak vlastnoručně sestavit floristické práce vhodné k této příležitosti - dušičkové věnce, kříže, misky, polštářky, trojúhelníky. Různé způsoby zpracování sušeného a upravovaného materiálu v zajímavých a kreativních dekoracích pro dlouhodobou výzdobu.

POKROČILÍ:

Nové tvary a nápadité prvky i klasická dušičková a pietní floristika.
Zařazení smuteční floristiky do vkusné nabídky v obchodech. Netradiční výzdoby pro vyjádření úcty k zesnulému. Sušené a neflorální prvky ve florálních instalacích větších smutečních prací pro zdobení velkých hrobů, smuteční síní, kostelů. Dlouhodobá aranžmá ze sušených rostlin, plodů a ostatních materiálů nám dávají možnost vyzdobit pietní interiér, ale i jiné prostory. Trvalá výzdoba obchodů, bytů, úřadů je nedílnou součástí floristické tvorby. Využití tradičních i méně tradičních materiálů a techniky jejich zpracování. Estetika: Základní tvary, hra s tvary a hledání nových tvarů, správné proporce a jejich cílené využití.

MISTROVSKÁ A FLORISTICKÁ ZKOUŠKA:

Věnec
Minimální průměr 80 cm. Vhodná volba typu věnce, techniky, proporcí, materiálu, postupu práce, symboliky, barevnosti, zdobení. Vlastní návrh a model.

Seznam všech seminářů ke stažení

Aktuální seznam všech seminářů je ke stažení zde... (uloženo ve formátu PDF Adobe Acrobat.)

Přihlaste se na seminář

Lektoři

• Ing. Miroslav Jindra
  • Ing. Helena Jindrová