Úvodní strana

Hlavní navigační menu

Úvodní strana
STŘEDNÍ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

MISTROVSKÁ ŠKOLA

Hlavní navigační menu

KONTAKTNÍ INFORMACE

Hlavní navigační menu

ODKAZYStřední školy

TOPlist


QR


Semináře

Na Mistrovské škole floristiky v Hradci Králové nabízíme v roce 2018/2019 pracovní floristické semináře pro všechny zájemce - začátečníci - pokročilí - mistrovská zkouška. Výuka je garantovaná Asociací branding designu. Vzdělávací pracovní semináře jsou vedené zkušenými mistry floristy a lektory Mistrovské školy floristiky a Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové, členy Asociace branding designu. Využíváme poznatků ze zahraničních sympózií, soutěží, výstav, seminářů, stáží, mistrovských floristických škol a odborné zahraniční literatury.

Přihlašovací online formulář na semináře zde...

Aktuální seminář

Zahájení floristického semináře v 10:00 v budově Mistrovské školy floristiky v Hradci Králové v parku Jiráskovy sady.

13. října 2018

ZAČÁTEČNÍCI:

Dušičková floristika.
Sušený materiál a trvanlivé materiály pro dlouhodobé dekorace. Různé typy věnců a dekorací pro vkusnou úpravu hrobů. Naučíme Vás, jak vlastnoručně sestavit floristické práce vhodné k této příležitosti - dušičkové věnce, kříže, misky, polštářky, trojúhelníky. Různé způsoby zpracování sušeného a upravovaného materiálu v zajímavých a kreativních dekoracích pro dlouhodobou výzdobu.

POKROČILÍ:

Nové tvary a nápadité prvky i klasická dušičková a pietní floristika.
Zařazení smuteční floristiky do vkusné nabídky v obchodech. Netradiční výzdoby pro vyjádření úcty k zesnulému. Sušené a neflorální prvky ve florálních instalacích větších smutečních prací pro zdobení velkých hrobů, smuteční síní, kostelů. Dlouhodobá aranžmá ze sušených rostlin, plodů a ostatních materiálů nám dávají možnost vyzdobit pietní interiér, ale i jiné prostory. Trvalá výzdoba obchodů, bytů, úřadů je nedílnou součástí floristické tvorby. Využití tradičních i méně tradičních materiálů a techniky jejich zpracování. Estetika: Základní tvary, hra s tvary a hledání nových tvarů, správné proporce a jejich cílené využití.

MISTROVSKÁ A FLORISTICKÁ ZKOUŠKA:

Věnec
Minimální průměr 80 cm. Vhodná volba typu věnce, techniky, proporcí, materiálu, postupu práce, symboliky, barevnosti, zdobení. Vlastní návrh a model.Seznam všech seminářů ke stažení

Aktuální seznam všech seminářů je ke stažení zde... (uloženo ve formátu PDF Adobe Acrobat.)

Přihlaste se na seminář

Lektoři

 • Ing. Miroslav Jindra
 • Ing. Helena Jindrová
 • Ing. Mgr. Milan Jedlička
 • Ing. Eva Soudková, Mistr florista
 • Mgr. Radka Jedličková, Mistr florista
 • Bc. Lenka Hloušková, Mistr florista
 • Mgr. Martin Procházka, Mistr florista
 • PaedDr. Jaroslava Honegrová
 • Mgr. Barbora Djebara

Cena

 • KURZOVNÉ (člen asociace 400,-Kč; ostatní 600,-Kč)
 • MATERIÁL (okolo 700,-Kč)