Stáž Erasmus+, branding floristiky 2024

Od 15. 9. do 28. 9. 2024 poznávaly práci německých floristek Viktorie Jarešová, Sofie Výdová a Natálie Janečková v Brémách.

Studentky se naučily spoustu inspirativních pracovních postupů odlišných od těch zažitých z vyučování ve škole. Pracovaly každá samostatně ve floristických obchodech. Natka v Blumen Stelter, Sofi v Blumen Ekkehartd Lange a Viky v Gaertnerei Diekmeyer.

Na pracovištích se sice hovořilo převážně německy, ale hlavním komunikačním jazykem byla angličtina.

Po práci ještě zvládly různé odborné exkurze v Brémách - historické centrum, Schnoor, katedrála sv. Petra, Markt platz, radnice, Böttcherstrasse s domem Robinsona Crusoea, naházely drobné do kanálu 4 muzikantům, prošly se po Schlachte - nábřeží Vezery. Shlédly Botaniku, Universum a Kunsthalle. Viděly 100 km vzdálené pobřeží s ústím řeky Labe ve městě Cuxhaven, „vypuštěné“ moře při odlivu v Bremerhavenu.

Pro Střední školu vizuální tvorby je zásadní umožnit absolventům co nejširší přehled v rámci vzdělávacího oboru - programu brandingu floristky tak, aby obstáli ve svých budoucích zaměstnáních, nebo vlastním podnikání. Díky projektu Erasmus+ budou jejich šance ještě vyšší. Navíc všichni obdrží potvrzení o absolvování stáže Europass mobility, které mohou předkládat svým budoucím zaměstnavatelům v rámci životopisu.

Stáž Erasmus+, branding floristiky 2024
  • Stáž Erasmus+, branding floristiky 2024